روش های افزایش سرعت اینترنت

روش های افزایش سرعت اینترنت

.

.

 

از زمانی که اینترنت های خانگی راه اندازی و گسترش یافته بسیاری از کار های ارتباطی آسان تر شده است و شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود به گوشه گوشه دنیا از منزل خود راه پیدا کنید. این امر با افزایش سرعت اینترنت و امکانات اینترنت بی سیم هر روزه بیش از گذشته تسهیل می شود.

در این شرایط که هر روزه به کاربران اینترنتی اضافه می شود سرعت و امکانات نیز در سطح تقاضای آن افزایش می یابد می بایست از این امکانات نهایت بهره را برد.

شما می بایست بتوانید در ارتباط خود سریع ترین باشید و برای این کار باید چند مورد را حتما در نظر بگیرید.

 

  • اول این که دلیل اصلی کاهش سرعت اینترنت تعداد بسیار زیاد cookies  هست که بر روی کامپیوتر ذخیره می شود. این مشکل به دلیل آن است که اکثر وبسایت cookies مرتبط با سایت خود را بر روی کامپیوتر ذخیره و بارگذاری می کنند تا بلکه در آینده شما شاید آن را مورد استفاده قرار دهید. اولین اقدام موثری می تواند پاک کردن آن ها باشد. سپس با مراجعه به آیکون  tools در Internet option گزینه های فعال به صورت آفلاین را غیر فعال نمایید.
  • همچنین در این میان برخی spyware  ها و یا adware ها هستند که به نحو قابل توجهی  از سرعت اینترنت و حتی کامپیوتر شما کم می کنند. برای حل این مشکل این دست spyware  ها را از کامپیوتر خود برداشته و free spyware های مورد نظر را از اینترنت دانلود کنید و بدین ترتیب سرعت بسیار بالاتری خواهید داشت.
  • در عین حال برخی نرم افزار ها نیز باعث کاهش سرعت کامپیوتر و اینترنت شما هستند. شما لازم است که این دست نرم افزار ها را که برای کامپیوترتان ایجاد مشکل می کنند پیدا کرده و آن ها را یا پاک کرده و یا غیر فعال نمایید. این کار می تواند در افزایش سرعت کامپیوتر شما بسیار موثر باشد. از سوی دیگر می بایست history  مرورگر خود را از گزینه internet option پاک کنید.
  • اگر از سرویس اتصال تلفنی (Dial Up (  استفاده می کنید به مناسب بودن وضعیت اتصال به خط تلفن مطمئن شوید. در بعضی خطوط ، اختلال هایی وجود دارد که بیشترین تاثیر خود را بر روی سرعت اینترنت می گذارد. حتما نسبت به آن حساس بوده و درصورت وجود مشکل نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.
  • همچنین در صورتی که امکان نمایش فیلم و عکس را بر روی مرورگر خود غیرفعال کنید، آن مرور گر با سرعت بیشتری کار خواهد کرد. بنابراین اگر هدف شما دسترسی محتوایی به سایت است می  توانید با غیرفعال کردن گزینه های اجرای تصویری، ویدئو و صدا مطالب خود را با سرعت دریافت کنید. گزینه های غیرفعال سازی این موارد را در control panel و در internet option می توانید پیدا کنید.

خاک گرفتگی بیش از حد مودم یکی دیگر از دلایل کاهش سرعت اینترنت می تواند باشد.  مودم خود را از برق جدا کرده ، آن را تمیز کنید و دوباره کار با آن را از سر بگیرید. همچنین وضعیت سایر اتصالات خود را به مودم و خط تلفن همیشه بررسی کنید

/ 0 نظر / 5 بازدید